MCC Aluminum Corner Wrench CWVDA450
★★★★★ 4.5 96 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by wolbertfysio.ws01.danego.net
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Wide range of applications from white tubes to enviroment sheaths. Lightweight high-grade aluminum!
  • ::32A:245Nm(25kgfm):25~50A:33~70mm
  • :450mm
Color White
Brand Name MCC
Head Style Open End
Unit Count 1.0 Count
Item Length 450 Millimeters
Item Torque 245 Newton Meters
Finish Types アルミニウム。
Manufacturer MCC
Model Number CWVDA450
Material Type Alloy Steel, Aluminum, Polyvinyl Chloride
Item Type Name Plumbing tool (corner wrenches)
Operation Mode Mechanical
Package Quantity 1
Included Components No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
96 ratings | 39 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (80)
4 stars
4% (4)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (10)